Проверка след инцидента в Перник установи, че изкопът не е бил укрепен правилно. Вчера двама работници загинаха, а други двама бяха спасени при срутване на земна маса при изкопни дейности в града.
Мъжете не са от Перник и са били наети от фирмата изпълнител на проекта за канализация. Самата фирма ще бъде санкционирана, глобата е от 1 500 до 15 хиляди лева.Пострадалите мъже са в добро общо състояние. Нямат счупвания. Продължава разследването на причините, които са довели до фаталния инцидент.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
GEN Z активизъм: Защо гласът на младите в България остава нечут?
Акциите на SpaceX паднаха, Илон Мъск вече не е трилионер
Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Излазъл преди десетина дни от затвора е задържан заради трите трупа в Угърчин
Съдът не уважи жалбата срещу временното отстраняване на началника на Службата по кадастър във Варна
От 1 юли социалната пенсия за старост ще е 183,81 евро
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Приключи монтажът на новото енергоспестяващо улично осветление в "Чайка"
С електрическия кросоувър GWM Ora 5 България пак ще е сред автомобилните производители
Депутатите приеха на първо четене промени в дейността на инвестиционните фондове
Европейците се ужасяват да харчат пари и това вреди на икономиката
Австрия отпуска 60 млн. евро в подкрепа на авиоиндустрията